Главная | Регистрация | Вход | RSSВоскресенье, 28.02.2021, 16:18

КЗ"Власівська гімназія"

Меню сайта

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0Шкільна бібліотека

Для мене книги – світло дня,

Для мене книги – зорі ночі…

Моя сім`я, моя рідня

Мій розум, серце моє, очі..

Без книги я не проживу

Вже, як без вирію лелека…

Я і крізь вічність оживу

 В отім святім – бібліотека

Інформація  про шкільну бібліотеку 

Заснована  в 1970 році 

       Дiяльнiсть шкiльної бiблiотеки спрямована на виховання в учнiв iнформацiйної культури, любовi до книги, культури читання, вмiння користуватися бiблiотекою, а також на забезпечення рiзноманiтностi змiсту навчального процесу, бiблiотечного та iнформацiйно-бiблiографiчного обслуговування читачiв. Особлива увага придiляється широкiй популяризацiї української лiтератури, лiтератури з питань освiти, iсторiї культури українського народу i вихованню поваги до рiдної мови, нацiонально-культурних i духовних надбань нашого народу.  

             

                                       

 Загальний фонд -4760, в тому числі  художня література -3121

 Забезпеченість підручниками - 93%, 1-4 класи -98%  5-9 класи95%                          

  Обслуговує 65 читача, із них 50 учнів і 15 вчителів та інших працівників школи.

  Бібліотекар -  Коробка Олена Вікторівна ,освіта вища,  працює на посаді з 2012 року.

   Режим роботи:
  щоденно, крім суботи та неділі,  з 10.00 до 14.00Аналіз роботи шкільної бібліотеки  за 2019/2020 навчальний рік

Шкільна бібліотека є структурним підрозділом ЗНВК, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу. Свою роботу вона організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламентуючої документації.

У 2019-2020 навчальному році робота бібліотеки проводилась згідно річного плану і була спрямована на національно-патріотичне, громадське, трудове, естетичне виховання; виховання культури читання учнів, поповнення і збереження книжкових фондів; керівництво позакласним читанням. Вона спиралася на вирішення завдань по інформаційному забезпеченню навчально-виховного процесу та здійснювала інформаційно-бібліографічний супровід упровадження Державних стандартів освіти.

Бібліотекар Коробка О.В. на протязі року здійснювала системну, цілеспрямовану допомогу школярам в успішному засвоєнню навчальних програм, розвитку їх творчого мислення, пізнавальних інтересів і здібностей з використанням бібліотечного ресурсу; надавала інформаційну підтримку педагогічним працівникам у підвищенні методичної культури та педагогічної майстерності, допомогу в діяльності вчителів й учнів в освітніх проектах; формувала в учнів навички незалежного користувача бібліотеки, навчала користуватися книгою й іншими носіями інформації, пошуку, відбору й критичній оцінці інформації; удосконалювала традиційні й освоєнні нові бібліотечні технології; надавала методичні консультаційні допомоги педагогам, батькам, що вчаться в одержанні інформації; використовувала різні форми проведення масових заходів.

У 2016 році бібліотекар брала участь у І (районному ) етапі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017» у номінації: «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей» за темою «Роль шкільної бібліотеки у формуванні читацьких компетентностей школярів шляхом використання новітніх технологій». Протягом 2016/2017 навчального року бібліотекар продовжувала формування бібліотечного фонду, який відповідав би за змістом освітнім, виховним та інформаційним потребам, а також забезпечував бібліотечне обслуговування учнів та вчителі.За цей рік бібліотека отримала за новою програмою 83 примірника для учнів 4 класу та 284 примірників підручників для учнів 7-8-х класів. Також для учнів 1-4 класів було отримано 15 примірників хрестоматій сучасної української дитячої літератури для читання. Художньої літератури за рахунок бюджетних коштів бібліотека за звітний рік не отримувала, лише за рахунок акції «Подаруй бібліотеці книгу» поповнилася 12 екземплярами художніми та енциклопедичними виданнями.

За звітний період було списано 1907 примірників, із них -1837 підручників для 1-11 класів і 70 примірників навчальної та методичної літератури.

 

       Основні показники роботи шкільної бібліотеки:

 

Основні показники

Навчальний рік

2018-2019

2019-2020

Кількість учнів в школі

47

47

Всього читачів

61

63

Всього читачів учнів

47

47

% читачів

100%

100%

Кількість відвідувань

720

830

Книговидача

887

905

Книжковий фонд на 01.06.

4792

6275

художня література

3121

3181

фонд підручників

1671

3094

Надходження фонду на 01.06.2019

 

 

художня література

12

4

підручники

382

6

Списання на 01.06

1866

-

Проведено масових заходів, в т.ч.книжкових виставок

38

25

39

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

  

 

Особлива увага приділялася широкій популяризації української літератури, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. Відповідно були організовані такі книжкові виставки: «Моя країна – незалежна країна», «Кольори, що дають надію», «Апостол духу , Каменяр – Іван Франко» (до 160-річчя від дня народження), «Михайло Грушевський – апостол української ідеї», «Бабин Яр: без права на забуття», «Нашому роду – нема переводу», «Україна в полум’ї війни», «Народна трагедія. Скорботний 1933», «Одна єдина в серці Україна», «Т.Г.Шевченко – геній і пророк», «Між життям і безсмертям мости», фотовиставка «Чисті душі, що злетіли в небо»; літературна година «Український драматург ХХ століття» (до 135 річчя від дня народження І.А.Кочерги); година цікавих повідомлень «Писемні пам’ятки України»; історичний екскурс «Герої Крут – ніхто не забутий»; проведена віртуальна подорож «Сім чудес України», екскурсія в шкільний історико-краєзнавчий музей «Видатні люди мого краю».

Протягом року бібліотека брала участь у всіх загальношкільних заходах:

 • предметних тижнях: тиждень фізичного виховання та здорового способу життя (тематична виставка «Секрети здоров’я»), світ початківця (вікторина «Весела абетка»), тиждень правознавства (ділова гра «Я людина, а отже маю право…»), тиждень біології та хімії (брейн-ринг «Пізнаємо світ»), тиждень рідної мови (КВК «Буду я навчатись мови золотої»), Шевченківського тижня (інтерактивна гра «Стежками Кобзаря») ;

- у проведенні лінійок та мітингів, уроків мужності (до Дня визволення України, Дня пам’яті жертв голодомору, до Дня Соборності України, до річниці трагедії на ЧАЕС, Дня Перемоги та інші.;

- виставка стіннівок, малюнків до річниці трагедії на ЧАЕС «Чорнобильська трагедія – трагедія людства»; плакатів, малюнків «Зупинимо СНІД разом»; «Квіти землі »;

- у підготовці та проведенні новорічних та різдвяних свят.

Протягом усього навчального року надавалася допомога педагогічному колективу у доборі методичної та художньої літератури для проведення відкритих уроків та різноманітних заходів.

У своїй роботі при проведені масових заходів бібліотекар використовувала різні форми і методи роботи:

 • Інтелектуальний марафон «Сторінками улюблених книг» (6-8 класи),
 • Українські посиденьки «Зимові свята та традиції святкування» (1-5класи),
 • Година цікавих повідомлень «Історія кохання в житті відомих людей» (До Дня Святого Валентина) (6-8 класи),
 • Акції: «Читаємо всією родиною», «Напиши листа Святому Миколаю», «Подаруй бібліотеці книгу»(1-8 класи),
 • Морально-етична бесіда «Добрі справи – запорука милосердя»(1-4 класи),
 • Літературно-музична композиція «Воістину небесна і земна – жінка»(1-8 класи),
 • Конкурсно-розважальна гра «Літературні загадки» (5-8 класи),
 • Година поезії «Краса природи мовою поетів»(7-8 класи),
 • Ерудит-шоу «Книга-квітка, яка не в’яне»( 4-6 класи),
 • Засідання круглого столу «Що читає сучасна молодь?»(8 клас),
 • Літературна вітальня «Уклін вам, любі наші неньки»(1-8 класи),
 • Конкурсна програма «Сходинками єднання» (5-8 класи).
 • тематичні виставки: виставка-огляд «Більше знаєш – менше ризикуєш», виставка-хобі «Руками створена краса», виставка-вернісаж «Ходить осінь по землі», «Нам свята веселі зима принесла» та інші.

Усього було протягом навчального року оформлено 25 яскравих книжково-ілюстративних виставок.

Отримуючи нову літературу бібліотека готувала «Інформаційний бюлетень новинок», «Зустріч з новими книгами», організовувала відкриті перегляди літератури та періодики «Зупинись на хвилинку – подивись на новинки».

Були визначені конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб.

Продовжувалося формування довідково-інформаційного фонду, були проведені «День нової книги», «День бібліографії», «А чи знаєте ви…» .

З метою формування бібліографічної грамотності в учнів були проведені бібліотечні уроки «Твоє довідкове бюро» (5 клас), «Робота з джерелами інформації» (8 клас), «Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки» (7 клас).

На бібліотечно-бібліографічних уроках діти вчились користуватися книгою і опановували навички спілкування. Проводились бесіди з таких тем: «Як правильно читати», «Чому хворіють книжки», «Як поводитися із книгами», «Усвідомлене читання», Вміння працювати з книгою».

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включала виступи на нарадах при директору та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю. («Про забезпеченість учнів підручниками», «Аналіз роботи шкільної бібліотеки»).

Кожен місяць бібліотека висвітлює всі знаменні дати в житті держави у календарі знаменних і пам’ятних дат та літературному календарі.

З метою вивчення читацьких інтересів молодших школярів та їх батьків, рівня їх читацької культури, місця книги в житті, виявлення впливу школи на розвиток читацької самостійності учнів молодшого шкільного віку були проведені бесіди, бліц-опитування, анкетування «Книга в твоєму житті», «Моя улюблена книга», спостереження, проводився моніторинг, складалися індивідуальні списки читання.

 • результати анкетування бачимо, що найбільший відсоток, а це 47% у вільний час дивлять телевізор, грають в ігри ; перевагу читанню віддають 25%, спілкуванню з друзями - 18% і 10% у вільний час займаються спортом. На жаль, із року в рік спостерігається тенденція до зменшення інтересу до книги і зростання залежності від комп’ютера та Інтернету, хоча щодо популяризації книги та читання проводиться відповідна робота. Тому до завдань на наступний рік ставлю завдання щодо пожвавлення роботи з даного питання.

Важлива ланка інформаційної діяльності бібліотеки – це робота з батьками учнів школи. Для батьків в бібліотеці оформлена тематична поличка «Підліток і сім`я» з питань виховання та психології дитини, проведено анкетування «Книга у вашому домі», створена пам’ятка «Поради батькам у вихованні маленького читача».

 • бібліотека активно брала участь у проведенні Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек , що проходив під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». З цією метою були розроблені та проведені ряд заходів , що сприяли зростанню читацької активності, збільшенню кількості відвідувачів бібліотеки. Це такі як: літературний марафон «Читай, думай, грай» для учнів 6-8 класів, день інформації «Зустріч з книгою», літературний конкурс «Моя історія про книгу та читання» та конкурс малюнків «Ми читаємо й малюємо»(1-5 класи), флешмоб «Я люблю книги», до якого долучилися всі учні ЗНВК та ряд інших заходів.
 • бібліотека продовжуватиме свою діяльність у всіх напрямках, за якими працює заклад. Роботу бібліотеки, проведення заходів, новинки можна переглянути на веб-сторінці на сайті закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Февраль 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Архив записей
Друзья сайта • Создать сайт
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Copyright MyCorp © 2021
  Сделать бесплатный сайт с uCoz