Главная | Регистрация | Вход | RSSСреда, 28.06.2017, 23:57

Власівський ЗНВК

Меню сайта

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Шкільна бібліотека

Для мене книги – світло дня,

Для мене книги – зорі ночі…

Моя сім`я, моя рідня

Мій розум, серце моє, очі..

Без книги я не проживу

Вже, як без вирію лелека…

Я і крізь вічність оживу

 В отім святім – бібліотека

Інформація  про шкільну бібліотеку 

Заснована  в 1970 році 

       Дiяльнiсть шкiльної бiблiотеки спрямована на виховання в учнiв iнформацiйної культури, любовi до книги, культури читання, вмiння користуватися бiблiотекою, а також на забезпечення рiзноманiтностi змiсту навчального процесу, бiблiотечного та iнформацiйно-бiблiографiчного обслуговування читачiв.

Особлива увага придiляється широкiй популяризацiї української лiтератури, лiтератури з питань освiти, iсторiї культури українського народу i вихованню поваги до рiдної мови, нацiонально-культурних i духовних надбань нашого народу.  

             

                                       

 Загальний фонд -6586, в тому числі  художня література -3076 

 Забезпеченість підручниками - 93,9%, 1-4 класи -83,9%  5-9 класи-100%, 10-11класи-85,8%                             

  Обслуговує 81 читача, із них 61 учня і 20 вчителів та інших працівників школи.

  Бібліотекар -  Коробка Олена Вікторівна ,освіта вища,  працює на посаді з 2012 року.

   Режим роботи:
  щоденно, крім суботи та неділі,  з 10.00 до 14.00Аналіз роботи шкільної бібліотеки  за 2015/2016 навчальний рік

Діяльність шкільної бібліотеки Власівського ЗНВК у 2015/2016 навчальному році  була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою,  формування  правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення  інтересу до рідного краю, сприяння самоосвіті  учнів та вчителів за допомогою різних форм і методів роботи, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу.

Станом на 01.06.2016р. книжковий фонд  нараховує 6275 примірників,  в тому числі  художньої літератури 3181 книг. За 2015/2016 навчальний рік загальна кількість відвідувань бібліотеки становить  830 чол.,    книговидача   -  905,  при загальній  кількості читачів  63 чоловіки, із них учнів-47.    

Бібліотекою школи була організовано передплату 7  періодичних видань, із них  3 дитячі видання за рахунок спонсорських коштів. За 2015/2016 навчальний рік за бюджетні кошти  надійшло  лише 6 підручників для учнів 7 класу. Проблемним залишається і питання забезпеченості учнів 4 класу підручниками за новою програмою. Бібліотека  поповнилася  художньою літературою (4 примірники) за  рахунок  акції «Подаруй бібліотеці книгу».

 Бібліотека навчального закладу свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до плану роботи, який є складовою частиною плану навчально-виховної роботи в школі. Діяльність бібліотеки регламентується правилами користування бібліотеки затвердженої директором навчального закладу.

Протягом року були  організовані тематичні виставки літератури: «Хай буде вільна Україна  на всі часи, на всі роки» « Торуємо стежки до знань», «Спорт  протягом життя», «Немає подвигів забутих», «Сіячі доброго, вічного, мудрого»,  «Барвисте намисто осені», «І оживе добра слава, слава України»,  «Знання законів тебе захищають», «Героїчне минуле народу»,  виставка-реквієм «Скорботна свічка  пам’яті людської»,  виставка- огляд  «Ми проти СНІДу», виставка-вернісаж «Зима чарівну казку пише»,  «Обпалені вогнем війни чужої», «Моя мова світанкова», «Чорнобиль. Його уроків людство не забуде»,  «Природи світ,  як музика чарівний», «Мати – символ добра на землі» та інші.

    Велика  увага приділялась  широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. Були організовані  книжкові виставки, присвячені літературним датам: «І.Карпенко –Карий  - найвидатніший український драматург ХХ ст.», виставка-презентація «Сторінками життя і творчості Б.Олійника» (до 80- річчя від дня народження», «Донька Прометея»  (до 145 -річчя від дня народження Лесі Українки» та літературна година «Ти себе Українкою звала», «Слово Тарасове вічне».

Діяльність шкільної бібліотеки  по забезпеченню інформаційних потреб читачів включала:

 • формування довідково-бібліографічного апарату;
 • систематичний аналіз використання бібліотечного фонду, його популяризації;
 • вивчення інформаційних потреб учнів;
 • здійснення диференційованого  обслуговування читачів;
 • інформаційне ознайомлення  читачів з традиційними і нетрадиційними носіями інформації;
 • використання різних форм і  методів індивідуальної, групової і масової роботи.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включала виступи на нарадах при директору та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю.  («Про забезпеченість учнів підручниками», «Аналіз роботи шкільної бібліотеки»)

Кожен місяць бібліотека висвітлює всі знаменні дати в житті держави у календарі знаменних і пам’ятних дат та літературному  календарі.

         З метою вивчення читацьких інтересів  школярів та їх батьків, рівня їх читацької культури,  місця книги  в житті, виявлення впливу школи на розвиток читацької самостійності  учнів молодшого шкільного віку були  проведені   бесіди, опитування,   анкетування «Книга в твоєму житті», «Сформованість читацьких інтересів учнів», спостереження,  проводився моніторинг, складалися індивідуальні   списки читання. За результатами анкетування  «Я люблю читати …», що представлені діаграмою, можна сказати, що найбільше полюбляють читати діти казки та комікси – 21% та 23%   відповідно, пригодам віддають перевагу 18% опитаних, 15% читають те, що порадить бібліотекар, історичні книги вподобають 12%  і  фантастику читають 11% .

Але взагалі, під час проведення моніторингу виявлено, що читанню книги у вільний час надають перевагу лише 30%, що на жаль, дуже прикро, оскільки  по залученню до книги, її популяризації  проводиться значна робота. Тому своїм  завдання на майбутнє вважаю необхідність    посилення роботи щодо  зацікавлення  учнів читанням, прищеплення  інтересу до читання

Це ряд таких масових заходів, де використовувались   різні форми і методи  роботи:

-  усний журнал  «Де починається моя Батьківщина?»(1-4класи);

- засідання клубу любителів поезії  «Якщо душа народилась крилатою» (5-9класи,  до Дня поезії);

- відверта розмова «Жити в світі, в якому є ВІЛ» (5-9 класи, до Дня порозуміння з ВІЛ- інфікованими);

- інтелектуальний марафон «Сторінками улюблених книг»(4-7класи);

- музична година «Музичні шедеври Бетховена» (1-7класи, до 245- річчя від дня народження композитора);

- історичний екскурс «Жертви голодомору»(1-6класи);

- літературний марафон «Сходинки єднання»(7-9класи);

- мовний всезнайко «Українську мову знай – гарно й чемно розмовляй» ( 5-9 класи, до Дня рідної мови);

 -   літературна година «Ти себе Українкою звала» (1-9 класи, до 145- річчя від дня народження Лесі Українки);

 • засідання круглого столу «Сучасний читач. Який він?»(5-9класи);
 • година духовності «Освітимо добром душі» та ін..

На допомогу  користувачам    проводились  огляди літератури, інформаційні години та хвилинки, діяла книжкова виставка  «На хвилинку зупинись – нову книжку подивись», «Книги-ювіляри», «Ми - подарунок шкільній бібліотеці», складалися рекомендаційні списки.   

Цікаво пройшли інформаційна години «Бібліотека – царство книг»,  «Забути не можна   - пам’ятати» (до Дня визволення України),  історичний нарис «І оживе добра слава, слава України» (до Дня   козацтва),   година цікавих повідомлень «Від стін печер до друкованої книги» (до дня писемності), інформаційно-пізнавальна година «У світі цікавого», день інформації «Зустріч з книгою». 

З метою популяризації бібліотечно-бібліографічних знань  для учнів 1-9 класів були проведені бібліотечні уроки:

 1. Знайомство з шкільною бібліотекою «В країні книжкового царства»,  «Правила спілкування з книгою»,  1клас;

 2. «Читач у бібліотеці» «Основні елементи книги», 2 клас;

          3. «Структура книг»,  « Як з’явились перші книги» 3 клас;

4.  Бесіда-діалог «Скарб таємничий із книжкової полиці»,  «Твої перші енциклопедії, довідники, словники»,  4 клас;

5. «Подорож до країни Словникової», 5 клас;

6.  Конкурс бібліотечних ерудитів «Уважні та начитані» , 6 клас,

7. «Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки», 7 клас,

8.  «Робота з джерелами інформації», 9 клас 

9. Диспут « Комп’ютер чи книга?» 6-7 клас.

 Бібліотека допомагала вчителям у проведенні предметних тижнів у школі. Готуючись до них  були організовані книжкові виставки:  «Світ навколо тебе»,  «Казковий хоровод », «Природи світ, як музика чарівний»,  «English –це модно і актуально», «Цікава математика», «Знання законів тебе захищають»,  тематичні огляди літератури.

 Протягом року бібліотека брала участь у всіх загальношкільних заходах:

- предметних тижнях: «Марафон знавців  світової літератури та російської мови» (підготовка ребусів, кросвордів), «Світ початківця» ( турнір ерудитів   «Найрозумніший»), тиждень правознавства ( гра  «Правова абетка», конкурс малюнків  «Мої права»), тиждень біології та хімії ( брейн-ринг «У природі світ правди»),   Шевченківського тижня (перегляд  відео «Обличчя української історії. Тарас Шевченко»  та      вікторина «Дерево життя та творчості Шевченка» , конкурс читців віршів Шевченка);

- заходах до Міжнародного  дня рідної  мови (Мовний всезнайко «Українську мову знай – гарно й чемно розмовляй»); 

- допомога у підготовці та проведенні свят  до Дня працівників освіти, свята Осені,  Міжнародного Жіночого  дня, останнього дзвоника  та випускного вечора;  

- лінійок та мітингів  (до дня визволення України, Дня пам’яті жертв  голодомору, до Дня Перемоги,  до 30-ї річниці трагедії на ЧАЕС та ін.;

- виставка стіннівок,  малюнків до річниці трагедії на ЧАЕС «Чорнобильська трагедія – трагедія людства»; плакатів, малюнків «Твоє здоров’я в твоїх руках»; «Землі моєї самоцвіти», «Літературні герої»;

 - у підготовці та проведенні новорічних та різдвяних свят, розважально-конкурсної програми  до Дня закоханих «Велич кохання», гумористично-розважальної програми «Квітневі розіграші».

Протягом усього навчального року  надавалася допомога  педагогічному  колективу у доборі методичної та художньої літератури для проведення  відкритих уроків та різноманітних заходів.

Важливе місце  в популяризації читання   займає Всеукраїнський місячник бібліотек та Тиждень дитячого  читання, що проводяться в школі.

Так, в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходив з 1 жовтня по 30 жовтня  було сплановано та проведено  ряд  цікавих, різноманітних заходів, що відповідали  гаслу місячника «Виховуємо патріота – громадянина України». Це  і вікторина –гра «Чи знаєш ти Україну?», і усний журнал «Де починається моя Батьківщина», інтелектуально - розважальна гра «Я люблю Україну», історичний екскурс до дня козацтва «І оживе добра слава, слава України», конкурс юних декламаторів «Любове  моя Україно!», конкурс творів «Що означає  бути патріотом?», малюнків «Моя країна – Україна», проведена екскурсія в шкільний історико-краєзнавчий музей  «Пий воду із криниці своєї»  та ін. 

Протягом Тижня дитячого читання були проведені  конкурс –гра «Казковий вернісаж»,  вікторина  «Ерудит», літературні ігри, конкурси знавців книг «Читай, думай, грай», презентації книг, дискусії. Підсумком тижня став виховний захід «Подорож до планети Книголюбів» для учнів 1-6 класів,  метою якого було виховання в учнів любові до книжки, бережного ставлення до цього великого скарбу людського розуму, мудрості і досвіду, популяризації дитячої книжки  та залучення до читання. 

  Важлива ланка   в діяльності  бібліотеки – це робота з батьками учнів школи. З цією ціллю проводяться  консультації батькам з питання керівництва читанням, постійно надається    інформаційна  допомога батькам у вихованні дітей, оформлена  книжкова виставка «Для вас, батьки». На батьківських зборах  проведено анкетування «Книга у вашому домі» та лекція «Домашня бібліотека та її роль у вихованні читацьких інтересів школярів».  

  Робота бібліотеки, тематичні заходи та книжкові виставки  постійно  висвітлюється  на веб-сторінці, яка  знаходиться на сайті нашої школи  та сторінках районної газети «Наш край».   

План роботи  на 2016/2017 навчальний рік

 

 

 

Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Июнь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архив записей
Друзья сайта • Создать сайт
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz

 • Copyright MyCorp © 2017
  Сделать бесплатный сайт с uCoz